Akcesoria dachowe WA-BIS

dachBudując dom prędzej czy później będziesz się zastanawiać jakie akcesoria dachowe zastosować. Właściwy system wietrzenia dachowego przynosi zdecydowaną oszczędność energii, poprawia jakość budowy. System WA-BIS sprawdza się w każdych warunkach, zarówno tam, gdzie w lecie praży słońce, jak i tam, gdzie jest śnieg i mróz poniżej -30°C. Trwała i optymalna osłona dachowa powinna nie tylko powstrzymywać deszcz, śnieg, kurz, wiatr i zimno. Fizyka budowlana wykazała, że właściwe wietrzenie dachowe pozwala zaoszczędzić do 20% energii niezbędnej do ogrzewania a oszczędność energii to chronienie środowiska.
Firma WA-BIS, specjalizująca się w akcesoriach budowlanych, zaangażowała się na rzecz optymalizacji osłon dachowych. Wynikiem tego są bardzo wysokiej jakości wyroby, których możliwości przekraczają wymagania przepisów prawnych. Kto postawi na jakość WA-BIS, ten może spokojnie zapomnieć o kłopotach związanych z kosztownymi remontami.

Typowe akcesoria dachowe:

1. Podpórka łaty kalenicowej

Może być zamocowana na krokwi, deskowaniu lub listwowaniu, do wszystkich handlowych rozmiarów listew kalenicowo-narożnych.

2. Klin uszczelnienia kosza

Do uszczelniania wietrzenia bocznego między pasmem uszczelnienia zatoki a płytą pokrycia dachowego.

3. Stopnie kominiarskie

Składające się z części mocującej, wykonane z płaskownika stalowego oraz stopy i rączki z blachy. W stopie wytłoczono odpowiednie otwory zwiększające przyczepność.

4. Klamry aluminiowe do gąsiorów

Do mocowania dachówek lub elementów kalenicowo-narożnych przy układaniu na sucho. Uwaga: w przypadku cegieł glinianych kalenicowo-narożnych należy stosować specjalne klamry.

5. Ława kominiarska

Wykonana z blachy stalowej, z odpowiednimi przetłoczeniami antypoślizgowymi na powierzchni.

6. Top-Air program

Do wentylacji pomieszczeń sanitarnych i jako odpowietrznik, rura wewnętrzna z tworzywa PP. Płyta bazowa, osłona rury, kapa przeciwdeszczowa, pokrycie wywietrznika z twardego PCV bardzo odporne na uderzenia; nie zmienia koloru. Umocowanie rury w rurę stanowi podwójne zabezpieczenie.

7. Wywietrznik standardowy ze szczotką

Służy do montowania na kalenicę i narożniki dachu wg normy DIN 4108. Stosowany wymiennie z taśmą kalenicowo-narożną.

8. TOP ROLL

Służy do montażu na kalenicę i narożniki dachu wg normy DIN 4108. Stosowana wymiennie z wywietrznikiem standardowym. Mocuje się ją za pomocą takera bądź gwoździ i kleju butylowego, który znajduje się na brzegach taśmy. Środkowa część taśmy wykonana jest z siatki polipropylenowej zapewniającej odpowiednią wentylację dachu i zabezpieczającej przed zacinającym deszczem i śniegiem.

9. Dekiel kalenicy

Na początek po stronie deski szczytowej osłaniającej pokrycie dachowe, albo na jej koniec do pokrycia szczytu dachowego układanego na sucho. W ten sposób tworzy on ze swym elementem i dachówką kalenicowo-narożną jednorodną całość.

10. Drabinka przeciwśniegowa

Wykonana z kątownika stalowego oraz przetłoczonych szczebli.

11. Kosz dachowy

Służy do wykładania zatok koszowych.

12. Element wietrzenia okapowego

Na okap z grzebieniem. Dzięki swym giętkim wrębom chroni on dachy o najróżniejszych kształtach przed wlotem liści oraz insektów.

13. Kratka wietrzenia okapowego

Do zachowania cyrkulacji powietrznej dachu i jako osłona przed ptakami. Przekrój poprzeczny wietrzenia utrzymany jest przy 60% powierzchni w taki sposób, aby przestrzenie wietrzenia można było wymiarować jako bardzo małe.

14. TOP FLEX

Taśma TOP FLEX służy do obróbek dekarskich. Jest wykonana z zewnątrz z blachy ołowianej, aluminiowej, miedzianej lub stali szlachetnej.
Całość oferty to również: różnego rodzaju spinki i klamry, elementy komunikacji na dachu oraz inne materiały i akcesoria dachowe niezbędne przy budowie.

Kleje przemysłowe 3m – sklep internetowy.