Zabytki Krakowa

herb
Wiele osób planując swoje wojaże wakacyjne myśli od razu o wyjeździe za granicę. Owszem, wiele jest miejsc na świecie, które olśniewają swoimi walorami zabytkowo-krajobrazowo-rozrywkowymi, niemniej jednak nie możemy zapominać o tym, że Polska też jest bardzo piękna. Jeśli ktoś był na wrocławskim Ostrowie Tumskim, w warszawskich Łazienkach, czy na krakowskim Rynku – z pewnością będzie skłonny zgodzić się z powyższą tezą. Szczególnie właśnie stolica Małopolski może się pochwalić swoimi walorami turystycznymi. Jeśli zatem ktoś nie był jeszcze w Krakowie, powinien to jak najszybciej nadrobić.

Zabytki Krakowa to oczywiście nie tylko Wawel, choć ten będzie rzecz jasna pierwszym przystankiem każdej wycieczki do tego miasta. Budowla ta oczywiście może robić wrażenie i całkiem słusznie uznawana jest za miejsce, które po prostu trzeba w naszym kraju odwiedzić. Kraków to jednak również piękny, bardzo duży rynek. Nie ma tutaj mowy o małych klitkach w stylu warszawskim, czy poznańskim. Rynek w Krakowie robi niemałe wrażenie i chyba jedynym, który może z nim konkurować, jest ten we Wrocławiu. Starówka stolicy Małopolski zresztą jako całość robi duże wrażenie i potrafi dostarczyć wielu wrażeń estetycznych. Nie jest to może jeszcze klasa Pragi, ale tak naprawdę jeden weekend na zwiedzenie tego miasta to zdecydowanie za mało.

Kraków to być może najpiękniejsze miasto w Polsce, choć mieszkańcy innych regionów prawdopodobnie z tym stwierdzeniem się nie zgodzą. Warto jednak mieć je na uwadze podczas planowania najbliższych wakacji. Może w tym roku warto zostać w kraju?