Wózki widłowe i ich przeznaczenie

widlakCzy zastanawialiście się kiedyś do czego i jak w magazynach i nie tylko wykorzystać wózki widłowe? Byłem niedawno w jednym z większych magazynów pewnej sieci sklepów z elektroniką. Firma właśnie zakupiła nowe wózki widłowe, a od dawna już właśnie takie wózki widłowe wykorzystuje.

Faktycznie gdy się dokładniej przyjrzę, to są one wręcz niezbędne. Ustawienie i przenoszenie towarów byłoby chyba niemożliwe bez tzw. widlaków czyli właśnie wózków widłowych. W magazynach są oczywiście wyznaczone specjalne ścieżki po których wózki widłowe mogą i jeżdżą – pieszy musi uważać aby nie doprowadzić do wypadku. Taki wózek może dość szybko jeździć, dlatego też bardzo ważne jest aby przestrzegać przepisów bhp.
Oglądając jeden z takich wózków widłowych, zastanawialiśmy się jak się nim jeździ i podnosi palety. Operatorzy mówili mi, że nie jest to zbyt wielka sztuka. Wymaga tylko nieco wprawy. Gdy oglądałem popisy operatorów, to rzeczywiście widać że czują się oni na wózku jak ryba w wodzie, a dzięki nim cały magazyn dosłownie tętni życiem. Czy jeżdżenie na wózkach widłowych może być ciekawe? Pan, który pokazywał mi jeden z takich wózków odpowiedział w ten sposób: „Wszystko jest dla ludzi”. Mam zamiar się tego też trzymać.