Planowanie przestrzenne w Myślenicach

myśleniceMyślenice to popularne miejsce weekendowego wypoczynku krakowian. Położone zaledwie 30 km od Krakowa miasto charakteryzuje się bardzo dobrym połączeniem dzięki szybkiemu dwupasmowemu odcinkowi trasy zakopiańskiej.

Zarabie

Jego najatrakcyjniejszym miejscem jest Zarabie – centrum spacerowe miasta oferujące doskonałą bazę dla osób pragnących aktywnie spędzać czas. Mieszczące się tam progi na rzece Rabie tworzą największe kąpieliska na terenie miasta – Górny i Dolny Jaz. Znajdują się tam liczne plaże, a wokół nich bogato rozbudowana infrastruktura zapewniająca miejsca do uprawiania koszykówki, siatkówki plażowej, tenisa oraz zróżnicowana baza noclegowa i gastronomiczna. W pobliżu znajduje się także basen kąpielowy, tor kartingowy, mini golf, kręgielnia oraz kino letnie. Zaledwie 100 metrów od głównego miejsca Zarabia działa najdłuższa w Polsce kolej linowa na górę Chełm, na szczycie której znajdują się liczne trasy rowerowe oraz wieża widokowa. To tutaj miejscowi rowerzyści należący do Myślenickiego Towarzystwa Cyklistów zbudowali pierwszą w Polsce trasę zjazdową. Zaprojektowana ona została zgodnie z obowiązującymi trendami i stanowi dzisiaj jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez amatorów ekstremalnych zjazdów rowerowych – downhill.

Hotele, schroniska, prywatne kwatery jak i dwa duże kempingi zapewniają bazę noclegową mogącą zaspokoić największy najazd turystów. W głównym centrum Zarabia, w rejonie Jazu znajduje się obszar, na którym organizowane są Dni Myślenic. To właśnie tam odbędą się pokazy motocrossowe G-SHOCK EXTREME JAM oraz występy zaproszonych gwiazd.