Nowości archeologiczne w Wałbrzychu

Marcowy Odcinek Miesięcznika Archeologicznego „Pogrzebacz” donosi:

walbrzychMiędzywymiarowy Artefakt Odnaleziony.Dnia 3 marca wałbrzyscy naukowcy podjęli się arcytrudnej misji skonstruowania urządzenia rzekomo służącego do podróży transwymiarowych. Odnalezione tydzień wcześniej inskrypcje nieznanej wcześniej cywilizacji Trepoli oraz mapa miejsc gdzie najprawdopodobniej można znaleźć potrzebne części pomogła im zbudować machinę. Machinę jakże zaawansowaną technicznie, jednocześnie będąc bardzo prostą.

Harcerskie zabawy

Nasi Oświeceni musieli zmierzyć się z m.in. Niezidentyfikowaną Breją Czarownicy, Ślepym Lotnikiem Bliżej Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, Rybą ichtios wodus-w-wolus-balonus. Naukowcy wykazali się brawurą i odwagą podczas odbierania porodów. Dzieci są całe i zdrowe, grzecznie wydzierają się i drą u boku mamy. Imiona naszych pociech to Jarosław, Lech i Roman na cześć najmądrzejszych głów w tym kraju. Do pomocy w realizacji projektu przyłączyli się wałęsający się w okolicach tambylcy. Ale jak to zawsze bywa, kiedy ogłosi się świeżutkie odkrycie w jakiejkolwiek dziedzinie, nie obyło się bez rywalizacji.

Rządni sławy naukowcy podzielili się na 3 zespoły nie zważając na niebezpieczeństwo, jakie to z sobą niosło. Skonstruowawszy wehikuł z niepozornych niedźwiedzich jąder, czepka, słoika z wodą oraz kilku drucików, i oczywiście otrzymawszy pozwolenie na teleportację z okolicznej komendy policji przenieśli się do węzła wymiarowego, będącego miejscem kultu Trepa. Tam o sukcesie zaważył czas. Owy Trep znajduje się w miejscu, w którym przecinają się wszystkie wymiary tak, ze usunięty w jednym z wymiarów automatycznie znika w każdym innym. Najszybsi w depolaryzacji pola astralnopneumatycznego okazali się naukowcy z 40 WDH Qpiątka. To w ich rękach spoczywa Złoty Trep, obiekt religijnego kultu Trepowi. Jeśli wierzyć starożytnym inskrypcjom, przynosi on szczęście, dobrą passę oraz liczne sukcesy przez rok, po czym znika, aby znów pojawić się w węźle wymiarowym. Międzynarodowa Agencja Archeologiczna oraz 33 WDH Era dziękuje za przybycie 9 WDH „Echo”, 40 WDH QPiątka oraz grupie niezorganizowanych tambylców za udział w imprezie i udane badania archeologiczne.