Aranżacja wnętrza – samemu czy z pomocą profesjonalisty?

aranzacjaDom jest miejscem, w którym statystycznie spędzamy najwięcej czasu. Warto więc zadbać, aby jego wnętrze było nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim funkcjonalne.
Połączenie formy z funkcją to wbrew pozorom bardzo trudna czynność. Istnieje wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu wnętrza domu, mieszkania lub biura. Dlatego właśnie warto rozważyć skorzystanie z usług firm zajmujących się aranżacją przestrzeni.

Funkcjonalne projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz to dziedzina, która udowadnia, że piękne, cieszące oko aranżacje, mogą być jednocześnie w pełni funkcjonalne i użyteczne. To właśnie połączenie tych dwóch, na pozór sprzecznych założeń, definiuje cały projekt jako udany. Aby można było tego dokonać, w pierwszej kolejności należy poznać swojego klienta. Nie da się stworzyć udanego projektu bez wiedzy na temat stylu życia, preferencji i upodobań osoby zlecającej wykonanie aranżacji. To kim jesteśmy, w dużej mierze określa nasze oczekiwania odnośnie funkcji użytkowej pomieszczenia. Zatem dobry projektant powinien poświęcić sporo czasu na rozmowę z klientem.
Kolejną sprawą są gusta. Każde wnętrze można zaprojektować w dowolnym stylu – nowoczesnym lub klasycznym, minimalistycznym lub z przepychem. Najważniejsze jest, żeby klient czuł się dobrze we własnym domu. Konieczne jest więc określenie kolorów, detali i szczegółów wykończenia.
Tworząc projekt wnętrza, należy rozpatrywać poszczególne pomieszczenia jako całość. Tylko w taki sposób można osiągnąć efekt spójności. Profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem wnętrz nie będzie miała z tym najmniejszego problemu…
… jeżeli więc nie czujemy się na siłach aby samodzielnie osiągnąć wymarzony efekt, zdajmy się na zawodowców.